Dikkat:

Son dönemde "Aile Sağlığı Merkezinden geliyoruz" ya da "evde bakım için geldik" gibi gerekçelerle görevli olmayan kişilerce ard niyetli olarak evlere gidildiği duyumu alınmaktadır. Evinize gelen ve "ben sizin aile hekiminizim", "biz aile sağlığı merkezinden geliyoruz", "biz evde bakım hizmeti merkezi elemanlarıyız" gibi gerekçelerle içeri girmek isteyen kişiler dolandırıcı olabilir, bu gibi durumlarda, gelen şahıslardan mutlaka kurum kimlik kartını isteyin!!!

Görevli gelen kişiler hiç bir şekilde size maddi yük getiren talepte bulunmaz, her hangi bir şey satmaya kalkmaz, bu konularda dikkatli olalım!!!

 

Aile Hekimliğinde Randevu:

Kayıtlı olduğunuz Aile Hekimine muayene olmak için, MHRS' den (182'yi arayıp ya da internet üzerinden) istenilen gün ve saat için randevu alabilir, gerekirse aynı hattan randevunuzu iptal ettirebilirsiniz. Bu sayede Aile Sağlığı Merkezindeki bekleme süreniz kısalacaktır.

 

Merkezimizde Verilen Hizmetler

Merkezimiz diğer ASM'lerde olduğu gibi birinci basamak sağlık hizmetleri vermektedir. Bu kapsamda:

1. Teşhis ve Tedavi Hizmetleri:

Mesai saatleri içerisinde verilen bu hizmet için, tercihen 182 randevu sisteminden randevunuzu almış olarak gelip, randevu saatinizde ya da ASM'ye geldiğinizde kiosktan sıranızı alarak, sıranız geldiğinde yararlanabilirsiniz. Bilmeniz gerekenler

  • TC kimlik numarası içeren resimli bir kimlik kartıyla, bizzat başvuru yapılacaktır.
  • Herkes bu hizmeti kayıtlı olduğu aile hekiminden;kayıtlı olduğu aile hekimi izinli vb durumda ise vekalet verdiği aile hekiminden alabilecektir (acil durumlar hariç).
  • Sağlık Bakanlığı'nın, hizmeti aksatmamak kaydıyla belirlediği öncelik sırası uygulanacaktır.
  • Mesai saatleri, önceden ilan edilen esnek mesai şeklinde olup değişiklik göstermektedir. Randevusuz geliyorsanız beklememek için bu saatlere dikkat etmeniz menfaatinize olacaktır.

2. Aile Planlaması Hizmetleri:

15-49 yaş arasındaki tüm kadınlara aile planlaması danışmanlığı verilmektedir. Tıbbi uygunluk durumunda, kişinin talebi varsa, Sağlık Bakanlığı'nca temin edilen hap, kondom, aylık enjeksiyon ve RİA uygulaması hizmeti ücretsiz olarak verilmektedir.

3. Aşılama Hizmetleri:

4. Gebe, Lohusa, Bebek ve Sağlam Çocuk Takipleri:

5. Laboratuar Tetkikleri:

6. Tek Hekim Sağlık Raporu Verilmesi:

7. Enjeksiyon-Pansuman:

8. Küçük Cerrahi Müdahaleler:

9. Kanser Taramaları

 

 

Yangın Tatbikatı

 

ASM'miz personeli tarafından, olası bir yangın durumunda yangına müdahale ve yangın söndürücü tüpünü kullanım becerisi kazanmak için yangın tatbikatı yapılmıştır.

Tatbikat videosu için tıklayınız.

 

 

 

 

 

 

 

  • video